Головна Блоги Допомога ВПО та учасникам АТО Як отримати статус учасника АТО?

Як отримати статус учасника АТО?

Автор
Опубліковано: 1173 дні назад ( 8 листопада 2016)
0
Голосов: 0
Багато запитань пов’язано з отриманням статусу учасника АТО. АТО триває вже більше 2х років, а багато наших воїнів ще не отримали цей статус або, навіть і не знає я його отримати.

Згідно до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у ст.6, п.19 та п.20. Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення. 20) особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів. (повний текст закону http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3551-12)

Як отримати статус?
Можна отримати індивідуально або через свою військову частину
Індивідуально:
В разі неподання командиром документів протягом 1 місяця з моменту завершення особою завдання в АТО, особа може звернутися до відповідної комісії самостійно. (Постанова КМУ №413 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/413-2014-%D0%BF)
Документи необхідо надсилати рекомендованим листом з повідомленням або особисто реєструйте звернення у відповідній комісії.

Через військову частину:
Командир в/ч, начальник органу/ підрозділу протягом 1 місяця після завершення особою завдань в АТО подає довідку + інші документи, які підтверджують участь особи у бойових діях до відповідної відомчої комісії.
Якщо місце постійної дислокації в/ч (органу, підрозділу) безпосередньо у районі АТО, документи командирами/ начальниками подаються на розгляд відомчої комісії протягом 1 місяця після зарахування осіб до списків в/ч (органу, підрозділу) чи призначення їх на посади. (Постанова КМУ №413 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/413-2014-%D0%BF)
Відомча комісія приймає рішення про надання статусу УБД протягом одного місяця з дня надходження документів. Посвідчення УБД видається у військовій частині. У разі індивідуального подання, посвідчення видається у відповідній комісії.

Перелік документів, необхідних для отримання статусу.
• Довідка про участь в АТО, затвердженого зразка (оригінал)
• Витяг із наказу по стройовій частині про прибуття до (убуття з) військової частини для виконання завдань АТО
• Витяги із наказів керівника, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру (командира сектору) про прибуття для виконання завдань АТО та вибуття до місця постійної дислокації
• Інформація про осіб, яким надається статус УБД згідно зразка в Додатку №3 до Порядку надання статусу УБД, затвердженого КМУ
• Копія першої сторінки паспорта громадянина України
• Згода на збір та обробку персональних даних
• Заява на ім’я голови комісії (в разі індивідуального подання)

Основна проблема в тому,що термінів встановлених для видачі посвідчення – немає (якщо дуже затягують, то треба постійно натискати на командира безпосередньо і на вищестоячих, якщо відмовляться давати, то тоді необходно звернутися в прокуратуру.

Департамент кадрової політики Міноборони - щодо координації та установлення статусу учасника бойових дій — (044) 271-36-58
Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Допомога ВПО Онлайн простір © 2020