Головна Новини Громадські активісти дослідили правові проблеми мешканців Новоайдарського району

Громадські активісти дослідили правові проблеми мешканців Новоайдарського району

18 квітня 2017 Администратор
Громадські активісти дослідили правові проблеми мешканців Новоайдарського району

Протягом березня за ініціативи Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Суспільна служба правової допомоги” було проведено дослідження проблем правового характеру серед мешканців сіл та селищ Новоайдарського району. В основу даного дослідження покладена стратегічна мета – створення належних умов для реалізації та захисту прав населення. Виявленні при опитуванні правові потреби та запити вказують на необхідність посилення правової спроможності населення та проведення зустрічей консультативного та роз’яснювального характеру.


За результатами дослідження були визначені дві головні проблеми у сфері захисту прав населення: загальна правова необізнаність населення, відсутність звички вирішувати проблеми правовим шляхом та недоступність безоплатної правової допомоги менш захищеним верствам населення (люди з малим статком, люди похилого віку, ті хто проживає в сільській місцевості). Найчастіше мешканці Новоайдарського району звертаються за правовою допомогою, коли необхідно вирішити проблеми в сфері земельних та трудових відносин, захисту прав ВПО, оформлення пільг та субсидій, повернення кредитів та відносин з банківськими установами.
Окрім результатів дослідження, експерти Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Суспільна служба правової допомоги” розробили рекомендації для сільських та селищних рад Новоайдарського району з питань надання населенню якісних та доступних послуг правового характеру, створення та підтримки у громадах моделей надання безоплатної первинної правової допомоги згідно з положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», «Типового положення про установу з надання первинної правової допомоги» та «Порядку та критеріїв залучення органами місцевого самоврядування суб’єктів приватного права». В подальшому ці рекомендації будуть презентуватись сільським та селищним головам з метою їх успішної імплементації.


З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням – http://issuu.com/psla4/docs/psla_novoaidar_report.


Нагадаємо, що мешканці Новоайдарського району можуть отримати безоплатну правову допомогу в Новоайдарському офісі Мережі правового розвитку - смт. Новоайдар, вул. Незалежності, 2, у понеділок та четвер з 9 до 17 або скайпом - live: pela-lug.


Метою проекту «Посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району», що здійснюється ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району через роботу стійкої моделі надання безоплатної правової допомоги та подолання правової і соціальної ізоляції сільського населення району.
 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Останні новини
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
1 червня 2019 - 0 - 119
Одне з найбільших міст Донецької області, Маріуполь, з історією у два з половиною століття поєднує в собі потужні промислово-економічний, інтелектуальний та туристичний потенціали. Втім, місто...
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
30 травня 2019 - 0 - 46
Наприкінці травня в Торецьку за ініціативи ГО “Ліга жінок-виборців” відкрився громадський центр правової допомоги, де у місцевих мешканців з’явилась можливість отримати...
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
30 серпня 2018 - 0 - 410
Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью начал работать в августе в городе Кременная. Об этом сообщили на пресс-конференции 28 августа представители общественной организации...
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Допомога ВПО Онлайн простір © 2019