Головна Новини Міграційний штамп у довідці ВПО не потрібен – колізію врегульовано

Міграційний штамп у довідці ВПО не потрібен – колізію врегульовано

30 березня 2017 Администратор
Міграційний штамп у довідці ВПО не потрібен – колізію врегульовано

Днями Верховна Рада прийняла два законопроекти, дуже важливі для вимушених переселенців. Перший вирішує законодавчу колізію із проставленням відміток про місце проживання у довідці ВПО. Другий - запобігає спекуляціям із завищенням комунальної плати в місцях компактного поселення. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Світлана Гаврилюк – детально про законодавчі зміни.

№4022а - про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Цей документ нарешті виключає довідку ВПО з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце перебування. Таким чином Закон “Про свободу пересування…” приведено у відповідність із законом 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який набрав чинності 13 січня 2016 року та виключив необхідність проставляти міграційний штамп у довідку ВПО.

№2481 - про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (щодо отримання комунальних послуг).

По-перше, документ визначає, що адреса місця компактного поселення ВПО може бути адресою фактичного проживання. Серед таких місць - модульні містечка, гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, готелі тощо.

По-друге, законопроект, нарешті, регулює питання оплати комунальних послуг, на якому спекулюють деякі постачальники комунальних послуг та власники місць компактного поселення ВПО, завищуючи тарифи. Законопроект №2481 надає переселенцям державну гарантію на отримання комунальних послуг за тарифами, встановленими для населення. Власників та балансоутримувачів місць компактного поселення ВПО документ зобов’язує встановити лічильники.

Кабінет Міністрів України за три місяці має забезпечити прийняття та привести до відповідності всі належні нормативно-правові акти.

На момент написання статті, прийняті законопроекти ще не набули чинності.
 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Останні новини
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
1 червня 2019 - 0 - 120
Одне з найбільших міст Донецької області, Маріуполь, з історією у два з половиною століття поєднує в собі потужні промислово-економічний, інтелектуальний та туристичний потенціали. Втім, місто...
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
30 травня 2019 - 0 - 47
Наприкінці травня в Торецьку за ініціативи ГО “Ліга жінок-виборців” відкрився громадський центр правової допомоги, де у місцевих мешканців з’явилась можливість отримати...
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
30 серпня 2018 - 0 - 411
Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью начал работать в августе в городе Кременная. Об этом сообщили на пресс-конференции 28 августа представители общественной организации...
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Допомога ВПО Онлайн простір © 2019