Головна Новини Верховна Рада прийняла 2 законопроекти для посилення захисту прав ВПО

Верховна Рада прийняла 2 законопроекти для посилення захисту прав ВПО

25 березня 2017 Администратор
Верховна Рада прийняла 2 законопроекти для посилення захисту прав ВПО

На засіданні у четвер, 23 березня, 277 парламентарів проголосували за основу і в цілому законопроект №2481 “Про внесення змін до закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо отримання комунальних послуг)”.

Згідно з проектом, внутрішньо переміщена особа має право на оплату вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місцях компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (містечках із збірних модулів, гуртожитках, оздоровчих таборах, будинках відпочинку, санаторіях, пансіонатах, готелях тощо) за відповідними тарифами, встановленими на такі послуги та товари для населення.

Також передбачається врегулювати питання обміну інформацією про підтвердження факту використання майна для поселення зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб між структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій з питань соціального захисту населення, власниками майна, використовуваного для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, і постачальниками комунальних послуг, електричної і теплової енергії, природного газу.

Крім того, встановлюється заборона власникам житла стягувати з переселенців компенсацію вартості комунальних послуг, електричної і теплової енергії, природного газу, яка не відповідає відповідним тарифам для населення.

Документ забороняє постачальникам комунальних послуг застосування інших тарифів. Проектом також передбачається зобов’язати власників майна, яке використовується для компактного поселення переселенців, вжити заходів щодо встановлення засобів обліку спожитих комунальних послуг, електричної і теплової енергії, природного газу для задоволення власних побутових потреб переселенців.

За проект Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (№4022а) проголосував 281 народний депутат. Законопроектом передбачається виключити із переліку документів, до яких вносяться відомості про місце перебування особи, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Останні новини
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
Правові проблеми мешканців Маріуполя. Результати дослідження
1 червня 2019 - 0 - 120
Одне з найбільших міст Донецької області, Маріуполь, з історією у два з половиною століття поєднує в собі потужні промислово-економічний, інтелектуальний та туристичний потенціали. Втім, місто...
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
В Торецьку місцеві мешканці зможуть отримати безоплатну правову допомогу
30 травня 2019 - 0 - 47
Наприкінці травня в Торецьку за ініціативи ГО “Ліга жінок-виборців” відкрився громадський центр правової допомоги, де у місцевих мешканців з’явилась можливість отримати...
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
В Кременной создан Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью
30 серпня 2018 - 0 - 411
Инклюзивный ресурсный центр для людей с инвалидностью начал работать в августе в городе Кременная. Об этом сообщили на пресс-конференции 28 августа представители общественной организации...
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Допомога ВПО Онлайн простір © 2019